דרכי ציון היא קהילה תוססת הגדלה במהירות המשלבת תחושה חזקה של אחריות חברתית, התלהבות ומרץ של עולים מרחבי העולם עם הרוח והערכים של ארץ ישראל.

שילוב ייחודי זה של תרבויות וחוויות מעורר השראה בקהילת דרכי ציון להשפיע על כלל קהילות ישראל. דרכי ציון משמשת כבית לאוכלוסייה הולכת וגדלה של חברים חדשים מכל הרקעים, וחורטת על דגלה את ההשפעה על האחר ולכן הקהילה זקוקה לבית גדול יותר.

 

כקהילה דתית לאומית ציונית, אנו גאים להיות שותפים פעילים בשיבת ציון, כאשר חברים רבים מהקהילה עלו לארץ בשנים האחרונות והפכו להיות אזרחים פעילים ותורמים בחברה הישראלית. כמו כן, דרכי ציון היא בית למספר הולך וגדל של "צברים" והקהילה מרוויחה משילוב של מנעד רחב של רקעים לתוך קהילה תוססת אחת.

 

אנו מצפים להצטרפותכם לקהילתנו!

 
 
 
 
 
 

תמונות

קבלו הצצה אל האירועים של קהילת דרכי ציון!

 
 

פרויקט בנייה

ב4 שנים האחרונות, ראינו את הקהילה גודלת מ20 משפחות ליותר מ100 משפחות, כשהקהילה חווה גידול עצום כן במספר החברים וכן במספר הפעילויות.

לאחר שהקהילה השתכנה בשני משכנים זמניים, אנו צפויים להשלים בעתיד הקרוב בנייה של משכן קבוע לבית הכנסת של הקהילה, הממוקם בתוך מתחם בית הספר התיכון "אמי"ת", אשר נמצא על גבול שכונת אבני חן ושכונת שמשוני.

מבנה בית הכנסת החדש, המשתרע על גבי שלוש מאות מטרים רבועים, צפוי לשמש כבית הכנסת הקבוע של קהילת דרכי ציון למטרות תפילה ופעילויות לילדי הקהילה במהלך שבתות וחגי ישראל, כמו גם לשם קיום שיעורי תורה, מתן הרצאות וקיום אירועים קהילתיים נוספים.

בנוסף, כתוצאה משיתוף הפעילה של הקהילה עם תיכון אמי"ת ועיריית מודיעין בבניית בית הכנסת, הקהילה תהנה מגישה קבועה ומתמשכת למתחם תיכון אמי"ת אשר ייתן מענה ראוי לשלל פעילויות הקהילה הגדלות מעת לעת. על אף האמור, במהלך שעות הלימודים בתיכון אמי"ת, בית הכנסת ישמש כבית מדרש לתלמידי תיכון אמי"ת, דבר אשר יבטיח שימוש תמידי במשכן בית הכנסת במהלך כל ימות השבוע.

הצטרפו אלינו בבניית עתיד הקהילה

בהמשך למימון ראשוני שניתן על ידי חברי הקהילה לכיסוי התחלתי של עלויות בניית משכנה החדש של הקהילה באמצאות תרומות והלוואות, אנו כעת מחפשים תמיכה כספית נוספת שתסייע לנו להגיע למימון המיועד בסך 1.5 מיליון שקלים. סכום כאמור יאפשר לנו להשלים את בניית בית הכנסת ולרכוש ריהוט עבור בית הכנסת.

 
 
 
 

© 2020 by Kehillat Darchei Tzion.